Akademi
Sisteme Katılım
Ustafircalar.com sisteminde yer alan tüm ustalar Usta Fırçalar Akademisi mezunu olup, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onaylı sertifikalara sahiptirler. Jotun Boya teknik sorumlusu tarafından verilen özel eğitimlerden başarı ile geçmiş boya ustaları müşteri memnuniyet değerlendirmeleri sonucunda ustafırcalar.com sitesinde boya ustaları listesinde sıralama içerisinde yer alırlar.


Usta Fırçalar Akademisi'ne sen de katıl. Türkiye'nin en çok aranan ustalarından biri ol.
Usta Fırçalar Akademisi
Usta Fırçalar Akademisi Eğitimleri posterler ve internet sayfası aracılığı ile duyurulmaktadır. Katılım için başvuru formlarına Jotun bayileri ve www.ustafircalar.com internet sayfası üzerinden ulaşılır. Jotun tarafından yapılan değerlendirme sonrasında uygun bulunan ustalar eğitime davet edilmektedir.

Şişli Eğitim Merkezi denetiminde gerçekleşen Usta Fırçalar Akademisi eğitimleri Jotun teknik danışmanı Cem Kanat tarafından Jotun Gebze Binası'nda verilmektedir. Gün boyu süren bu eğitimlerde, boya ustaları, aşağıdaki konu başlıkları ile ilgili dersler görmekte olup, yoğun şekilde uygulama yapmaktadırlar.


Usta Fırçalar Sistemi hakkında bilgilendirme
Doğrudan pazarlama
Renkler ve Yılın Renk Trendleri
Boya nedir?
Ürünler
Zemin kontrolü
Doğru malzeme seçimi
Uygulama teknikleri
Efekt uygulamalar
Maliyet-alan hesaplaması
Farklı yüzeylerde (metal-bakır-galvaniz yüzeyler) boya uygulamaları
İş güvenliği, iş güvenliği ekipmanları
Eğitime katılmış olan ustalar Jotun tarafından yapılacak değerlendirmeden başarı ile geçtikleri taktirde Usta Fırça olmaya hak kazanır ve MEB onaylı sertifikalara sahip olurlar. Usta Fırçalar Akademisi sonunda verilen sertifikalar aşağıdaki şekildedir:

MEB onaylı sertifika Usta Fırçalar sertifikası
Meb Sertifika Örneği Usta Fırçalar Sertifika ÖrneğiUsta Fırçalar Akademisi'ne sen de katıl. Türkiye'nin en çok aranan ustalarından biri ol.